Чи є у Бога план?

Сьогоднішній світ сповнений бід – війн, екологічних криз, безглуздого насильства, економічної невизначеності, тривожних нових вірусів, соціальних потрясінь. Коли ви дивитеся на хаос по всьому світі, ви можете задуматися:

Чи є у Бога план? Для чого Він усе створив? І якщо в Нього є план, яке наше місце в ньому?

У цій публікації ми розглянемо вірші зі Старого та Нового Завітів, а також деякі ключові примітки з Перекладу відновлення, щоб знайти відповіді на ці нагальні запитання.

Бог є Богом задуму

Біблія показує нам, що Бог ніколи нічого не робить безцільно. Він завжди діє з певним наміром, з певним планом. Наприклад, в Об’явленні 4:11 сказано:

«Достойний Ти, Господи і Боже наш, прийняти славу, честь і силу, адже Ти створив усе, і завдяки Твоїй волі все постало і було створене!».

 Цей вірш ясно показує не лише те, що у Бога є воля, але й те, що Він створив усе завдяки Своїй волі.

Тепер прочитаймо Послання до ефесян 1:11:

«У Ньому й ми стали спадкоємцями, які були наперед призначені за задумом Того, Хто все здійснює за рішенням Своєї волі».

Тут слова задум, рішення і воля вказують нам на те, що Бог є Богом задуму.

Уже з цих двох віршів ми бачимо, що Бог чогось хоче. І щоб отримати те, чого Бог бажає, Він має план і здійснює все за рішенням Своєї волі.

Бог створює людину

Тепер, коли ми побачили, що Бог створив усе завдяки Своїй волі, розгляньмо Боже творіння, особливо створення Ним людини.

Перший розділ Книги Буття говорить нам, що коли Бог створив небо і землю, Він просто говорив. Бог сказав: «Нехай станеться», і все виникло, зокрема світло, суша, рослини, світила (сонце, місяць і зірки), морські тварини, птахи та звіри. Бог був задоволений тим, що створив. Біблія говорить нам, що Бог побачив, що це добре.

Тоді Бог наблизився до вершини Своєї роботи творіння – людини. У Біблії в Книзі Буття 1:26 вперше записано думку Бога про людину, яку Він хоче створити:

«Нарешті сказав Бог: Створімо людину за Нашим образом, за Нашою подобою».

Бог хотів створити людину унікальним способом: за Своїм образом та за Своєю подобою. Оскільки Бог має розум, почуття і волю, Він хотів, щоб і людина мала розум, почуття і волю.

Він також хотів створити людину за своєю подобою, тобто щоб людина уподібнилася до Нього. Наприклад, коли ви дивитеся на фотографію людини, ви бачите подобу цієї людини. Бог хотів, щоб людина була за Його власною подобою.

Потім замість того, щоб просто сказати: «Хай буде людина», Бог створив людину з певним наміром. У Книзі Буття 2:7 говориться:

«Взявши порох з землі, створив Господь Бог людину. І вдихнув у її ніздрі дихання життя, – і стала людина душею живою».

Крім того, що Бог створив людину за Своїм образом і подобою, Бог також створив людину з відмінною рисою: з людським духом. У книзі пророка Захарії 12:1 говориться:

«Ось що сказав Господь, котрий розпростер небеса, заснував землю, і сформував у людині духа, який у ній».

Людський дух настільки особливий, що Боже Слово ставить його на той самий рівень, що й створення неба і землі! Це тому, що людський дух дозволяє людині контактувати з Богом, приймати та містити в собі Бога.

Не дивно, що після того як Бог створив небо, землю і, врешті-решт, людину, у Книзі Буття 1:31 говориться наступне:

«І оглянув Бог усе, що створив. І було воно дуже добре».

Лише після того як була створена людина, Бог, оглянувши все Своє творіння, сказав, що це не просто добре, а дуже добре. Бог був задоволений усім, що створив, особливо людиною.

Божий план для людства

У Бога вже були міріади ангелів, щоб поклонятися Йому і служити Йому. Те, що було в Його серці для людства, було чимось іншим.

В Божому серці було глибоке бажання увійти в людей, яких Він створив так обдумано й турботливо. Він хотів, щоб ми прийняли Його, щоб Він міг поєднатися з нами. Бог хотів поділитися з нами Своїм життям і жити в нас. У таких близьких стосунках Бог буде для нас усім. Він житиме з нами, і ми будемо з Ним одним цілим.

І оскільки ми були створені за Божим образом та за Його подобою, будучи наповненими Ним, Бог буде явлений і виражений через нас. Простіше кажучи, це і є Божий план.

Падіння людства

Ми побачили, як Бог створив людину за Своїм планом у чудовий спосіб. Але в цьому всесвіті у Бога є ворог, Сатана. Сатана ненавидить Бога і ненавидить людину, тому що людина виконає бажання Бога. Тож Сатана скористався нагодою і спокусив людину не послухатися Бога. Замість того щоб отримати життя від Бога, як Бог задумав, людина прийняла злу природу Сатани. Через це все людство було забруднене гріхом і відокремлене від Бога. Це розтління було джерелом усього зла у світі протягом усієї історії людства.

Але ніщо не може стати на перешкоді Богу в здійсненні Його плану щодо людства! У Своїй мудрості Бог Сам став людиною, Ісусом. Ісус помер на хресті за гріхи всього світу. Він подбав про проблему між праведним Богом і грішним людством. Оскільки викуплення, яке здійснив Ісус, є цілком дієвим, Божий план може бути виконано щодо кожного, хто вірить в Ісуса.

Божий план і наше життя як віруючих

Як віруючі в Ісуса Христа, коли ми прийняли Його як нашого Спасителя, з нами сталося багато чудових речей. Ми отримали прощення наших гріхів і були спасенні від вічного суду. Більше того, Христос прийшов, щоб жити в нашому дусі, нашій найглибшій частині.

Тепер Спаситель, який любить нас і помер за нас, уже не поза нами. У Першому посланні до коринтян 6:17 говориться:

«А хто з Господом єднається, стає з Ним одним духом».

Примітка 2 у Перекладі відновлення Нового Завіту про одного духа пояснює дивовижне значення цього вірша:

«Це вказує на злиття Господа як Духа з нашим духом. Наш дух був відроджений Духом Божим (Ів. 3:6), який зараз перебуває в нас (в. 19) і є єдиним з нашим духом (Рим. 8:16). Це дійсність Господа, який через воскресіння став життєдайним Духом (15:45; 2 Кор. 3:17) і який тепер з нашим духом (2 Тим. 4:22). Про цей злитий дух часто говориться в Посланнях Павла, наприклад, у Рим. 8:4-6».

У Першому посланні до коринтян 15:45, яке було згадано вище, сказано:

«Так і написано: Перша людина Адам стала живою душею, а останній Адам [Христос] – життєдайним Духом».

Тепер, як Дух, Господь більш ніж близький до нас. Його Дух і наш дух злиті як одне ціле. Це приводить нас у найбільш близькі стосунки з Господом.

Божий великий план для кожного з нас полягає в тому, щоб ми пізнавали Його не просто об’єктивно як нашого Бога-Творця, але суб’єктивно як Того, Хто врятував нас і прийшов жити в нас.

Саме тому, що Він живе в нас, ми можемо пізнати Його особисто та в переживанні. Він може говорити з нами внутрішньо, і ми можемо спілкуватися з Ним. Ми можемо насолоджуватися Ним, коли Він йде з нами, постачає нас, заспокоює і підтримує весь час. У будь-який момент ми можемо контактувати з Ним і переживати Його в нашому дусі.

Бог хоче поширюватися в нас

Це вражаючий факт, що Господь зараз живе в нашому дусі, і ми можемо переживати Його будь-коли. Але Він не хоче залишатися обмеженим нашим духом. Він хоче поширитися з нашого духа на все наше єство. Коли Він наповнює нас Собою, Він може виражатися через нас.

Ми бачимо це в Першому посланні до солунян 5:23:

«А Сам Бог миру нехай повністю освятить вас: нехай ваш дух, душа й тіло бездоганно будуть збережені в цілості до приходу нашого Господа Ісуса Христа».

Наше єство складається з нашого духа, нашої душі та нашого тіла. Бог хоче освятити нас повністю, тобто в кожній частині.

Примітка 5 у Перекладі відновлення Нового Завіту щодо цього вірша просвітлює та містить посилання на деякі ключові вірші, які ми радимо вам прочитати. Ця примітка допомагає нам побачити, як Бог працює, щоб повністю нас освятити. Перший розділ примітки дає визначення нашого духа, души й тіла:

«Ці слова переконливо вказують, що людина складається з трьох частин: духа, душі та тіла. Дух як наша найпотаємніша частина є внутрішнім органом, що має богосвідомість, щоб ми могли контактувати з Богом (Ів. 4:24; Рим. 1:9). Душа – це саме наше «я» (пор. Мт. 16:26; Лк. 9:25), посередник між нашим духом і нашим тілом, який має самосвідомість, щоб ми могли мати свою особистість. Тіло як наша зовнішня частина є зовнішнім органом, що має світосвідомість, щоб ми могли контактувати з матеріальним світом. Тіло містить душу, а душа є посудиною, що містить дух. У дусі оселився Бог як Дух; в душі живе наше я; а в тілі – фізичні почуття».

Потім другий розділ пояснює, як Бог освячує кожну частину:

«Бог освячує нас, по-перше, заволодівши нашим духом через відродження (Ів. 3:5-6); по-друге, поширюючи Себе як життєдайного Духа із нашого духа в нашу душу, щоб наситити й перетворити нашу душу (Рим. 12:2; 2 Кор. 3:18); і нарешті, оживляючи наше смертне тіло через нашу душу (Рим. 8:11, 13) і переображаючи наше тіло Своєю життєвою силою (Флп. 3:21)».

Наше щоденне християнське життя

Наше життя як віруючих у Христа полягає в тому, щоб переживати й насолоджуватися Господом, який оселився в нашому дусі. У люблячих і близьких стосунках з Христом ми можемо пізнати Його і переживати Його як все для нас.

Ми можемо підтримувати наше спілкування з Господом, молячись Йому, харчуючись Його Словом, слухаючись Його, коли Він говорить з нами про будь-яке питання нашого повсякденного життя, і визнаючи перед Ним кожний гріх, на який Він вказує. Коли ми це робимо, Він має можливість зростати в нас і поширюватися з нашого духа в кожну частину нашої душі; зрештою, Він навіть оживить наше тіло.

Але нам також потрібно побачити, що це стосується не лише нас як окремих віруючих. Бог хоче, щоб усі Його викуплені та відроджені люди були повністю просочені Ним. Тоді разом вони стануть церквою, Тілом Христа, щоб виражати Його в усьому всесвіті для Божої слави.

Ось для чого Бог створив усе, і це Його план для кожної людини. Бог бажає, щоб усі люди були спасенні, щоб вони могли бути частиною Його чудового плану.

Якщо ми побачимо Божий план, це радикально змінить наш погляд на світ і людство. Ніщо не відбувається випадково. Його ворог все ще працює, розпалюючи хаос і намагаючись утримати людей подалі від Бога. Але Бог, який є набагато величнішим, діє різними способами, щоб врятувати людей і повернути їх до Свого початкового плану. Цей погляд стане міцним підґрунтям для нашого християнського життя і навіть допоможе нам розповідати іншим людям про Божий план для них.

Стаття з сайту “Біблії для Америки”. Українською мовою перекладено з англійської. Публікується з дозволу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху