Що таке людський дух згідно з Біблією?

Прийняття Ісуса Христа як свого Спасителя є важливою подією. Але чи замислювалися ви коли-небудь про те, що буде далі?

Доброю новиною є те, що спасіння є лише першим кроком у вашому християнському житті. Бути християнином – це означає набагато більше! Ісус Христос зараз живе у вас, і Він хоче мати з вами особисті стосунки. Щоб це сталося, дуже важливо розуміти важливість вашого людського духа згідно з Біблією.

У цій публікації ми розглянемо деякі ключові вірші, щоб дослідити, як знання про наш дух може вплинути на наше християнське життя.

Ключові біблійні вірші

Біблія неодноразово згадує людський дух. Із самого початку Біблія показує, що Бог створив людей з трьома частинами, зокрема з духом. У Книзі Буття 2:7 говориться:

«Взявши порох з землі, створив Господь Бог людину. І вдихнув у її ніздрі дихання життя, – і стала людина душею живою».

Бог утворив фізичне тіло людини з пороху земного. Тоді Бог вдихнув у її ніздрі дихання життя, і людина стала живою душею. Це, звичайно, вказує на душу людини, яка складається з розуму, почуттів і волі.

А де у цьому вірші міститься людський дух? Ми не бачимо слів «людський дух», але те, що ми бачимо, — це «дихання життя». На івриті, мовою оригіналу Старого Завіту, слово, перекладене як дихання, це «нешама». Те саме єврейське слово перекладається як «дух» у Книзі Притч 20:27, де сказано:

«Світильник Господній – дух людини».

З цього ми можемо побачити, що коли Бог вдихнув дихання життя в людину, в ній з’явився людський дух. Наш людський дух є найглибшою частиною нашого єства.

Але чому Бог створив нас із людським духом? Хіба для нашого існування недостатньо мати тіло й душу?

Для чого у нас є дух

Наш дух був створений Богом, щоб ми могли контактувати з Ним і приймати Його. Наше тіло та наша душа мають свої особливі функції; тільки наш дух має здатність контактувати з Богом. Ми можемо бачити це з багатьох віршів, зокрема в Євангелії від Івана 4:24:

«Бог є Дух, і хто Йому поклоняється, повинен поклонятися у дусі та істині».

Щоб контактувати з Богом, який є Дух, тобто поклонитися Йому, ми повинні використовувати свій дух.

Те, як працює радіо, є гарною ілюстрацією унікальної здатності нашого духа контактувати з Богом і приймати Його. Коли радіо увімкнено та правильно налаштовано, воно може приймати невидимі радіохвилі в повітрі та обробляти їх.

Наш людський дух подібний до радіо, а Бог подібний до радіохвиль. Наш дух є частиною нашого єства, яка є у відповідності з Богом, тому ми повинні використовувати наш дух, щоб контактувати з Ним.

Чому наш людський дух є таким важливим?

Наш людський дух дуже важливий для Бога, тому що Бог хоче наповнити нас Собою. Він хоче, щоб ми прийняли Його, і наш дух є унікальним приймачем. Наше християнське життя починається з нашого людського духа, як ми бачимо з Євангелія від Івана 3:6:

«Народжене від плоті є плоть, а народжене від Духа є дух».
 

У примітці 2 в Перекладі відновлення говориться:

«Перший Дух, згаданий тут, – це божественний Дух, Святий Дух Божий, а другий дух – це людський дух, відроджений дух людини. Відродження відбувається в людському дусі Святим Духом Божим за допомогою Божого життя, нествореного вічного життя. Отже, бути відродженим означає мати божественне, вічне життя (на додаток до людського, природного життя) як нове джерело і новий елемент нової особистості».

Коли ми повірили в Ісуса, в цю мить Його Дух увійшов у наш дух. Коли ми відродилися, ми народилися від Бога; ми отримали Його божественне, вічне життя в нашому дусі; і ми стали Його дітьми.

Господь є любов, світло, мир, відпочинок, втіха, сила, наш Пастир, наш прихисток та багато іншого. І оскільки Він зараз живе в нашому дусі, ми можемо переживати все, чим Він є для нас, і насолоджуватися цим зараз, а не лише в якийсь момент у майбутньому.

Наш людський дух і наше християнське життя

Знати про наш людський дух – це надзвичайно важливо для нашого християнського життя. Щойно ми усвідомлюємо, що Господь Ісус живе в нашому дусі, одразу нам потрібно застосовувати це усвідомлення, використовуючи наш дух, щоб постійно контактувати з Ним. Щоранку ми можемо практикувати це першочергово. Потім протягом дня ми можемо контактувати з Ним, просто прикликаючи Його ім’я: «Господи Ісусе!».

Ми також можемо використовувати наш дух, щоб контактувати з Господом, молячись Божим Словом. Наприклад, припустимо, ми читаємо Євангеліє від Івана 14:6: «Я – шлях, істина й життя». Ми можемо молитися: «Господи Ісусе, дякую Тобі за те, що Ти є шлях. Дякую за те, що ти є істиною. І Господи, я хвалю Тебе за те, що Ти є життям, справжнім життям. Дякую за те, що ти є моїм життям».

У цій публікації ми лише торкнулися поверхні важливості нашого людського духа та його застосування в нашому християнському житті. Щоб дізнатися більше, ми заохочуємо вас прочитати розділ 5 «Ключ до переживання Христа – людський дух» у книзі «Основні елементи християнського життя», частина 1, книзі, яка допомогла тисячам віруючих. Ви можете написати нам, щоб замовити цю брошуру.

Стаття з сайту “Біблії для Америки”. Українською мовою перекладено з англійської. Публікується з дозволу.

1 коментар до “Що таке людський дух згідно з Біблією?”

  1. Віктор

    «Бог є Дух, і хто Йому поклоняється, повинен поклонятися у дусі та істині».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху