Джерело Біблії – Бог чи людина?

Звідки походить Біблія? Чи її слова є просто релігійними знаннями, що записані людьми протягом століть? Чи є вони результатом думок та уяви людей? Або Біблія є натхненним Словом Бога? Хто написав Біблію – Бог чи люди?

Оскільки наша віра ґрунтується на цій книзі, нам, християнам, дуже важливо знати джерело Біблії.

Знати джерело дуже важливо

Коли ми хочемо дізнатися, наскільки щось надійне, ми перевіряємо його джерело. Наприклад, ми точно хочемо знати, звідки береться наша питна вода. Якщо ми знаємо, що вона походить із чистого джерела, ми впевнені, що можемо пити її без шкоди для здоров’я. Так само ми довіряємо певним новинам, якщо вважаємо, що репортери надійні, а їхні факти перевірені.

Якщо ми знаємо джерело чогось, це допоможе нам оцінити надійність цього і чи варта ця річ довіри. Коли нам відомо джерело, ми можемо визначити, чи варто нам нехтувати цією річчю чи вважати її цінною та надійною. Дуже багато залежить від джерела. Те саме стосується Біблії.

Звідки походить Біблія?

Протягом віків багато людей з різних культур у різний час записували свої думки, спостереження та філософські роздуми щодо життя. Але що стосовно Біблії? Хіба це лише збірка думок, спостережень і філософських роздумів побожних людей про Бога?

У Другому посланні Петра 1:21 апостол Петро каже:

«Адже пророцтво ніколи не лунало з волі людини, але від Бога говорили люди, спонукувані Святим Духом».

Петро пояснює, що, хоча Писання було написано через людей, ці люди говорили від Бога. Джерелом Біблії є Бог, а не люди.

Ми бачимо це, коли розглядаємо правдиві та глибокі слова в Писанні. Чи міг хтось написати такі слова? Часом вони перевершують наші очікування, даруючи невимовну втіху або пронизливе світло щодо нашого внутрішнього стану. Навіть якби хтось хотів написати щось для Бога чи про Бога, треба взяти до уваги, що все людство зазнало падіння, а розум людини перебуває в темряві і обмежений, нездатний написати такі слова, як ті, що містяться в Біблії.

Як слова Біблії дійшли до нас від Бога?

Люди не говорили від себе, а були використані Богом для запису слів у Біблії. Щоб зрозуміти, як це могло статися, нам потрібно уважніше придивитися до цієї фрази: «від Бога говорили люди, спонукувані Святим Духом».

У примітці 2 до 2 Петра 1:21 у Перекладі відновлення Нового Завіту пояснюється:

«Жодне пророцтво ніколи не лунало з волі людини. Воля, бажання та прагнення людини, а також її думки та тлумачення не були джерелом жодного пророцтва; джерелом був Бог, Святий Дух якого носив людей, як вітер несе корабель, спонукаючи їх висловити волю, бажання та прагнення Бога».

Якщо ви коли-небудь спостерігали за вітрильником, що пливе по воді, то ви могли побачити, як його вітрила ловлять вітер. Він рухається не завдяки своїй силі, а завдяки силі вітру. Ця картина показує, як Біблія походить від Бога. Так само як вітер рухає вітрильник, так і Святий Дух носив, рухав або спонукав деяких людей. З допомогою Духа ці люди могли говорити або записувати волю, бажання та прагнення Бога. Ось що ми маємо на увазі, коли кажемо, що Біблія натхнена Богом.

Отже, слова Біблії не виникли з власного розуму людини. Тоді як відбувалося це «спонукання Святим Духом»?

Святий Дух і людський дух

Нам важливо побачити, що Бог створив людей не лише з розумом, але й із внутрішньою частиною, яка є глибшою за розум. Біблія говорить нам у Захарії 12:1, що Бог «сформував у людині духа, який у ній». Цей «дух людини» є нашою найглибшою частиною, але, як і інші частини нашого єства, він виконує певну функцію. Наші очі призначені для того, щоб бачити, наші вуха призначені для того, щоб чути, а наш людський дух призначений для того, щоб контактувати з Богом, приймати Його та вміщувати в собі.

В Євангелії від Івана 4:24 сказано:

«Бог є Дух, і ті, хто поклоняються Йому, повинні поклонятися в дусі».

Перший Дух у цьому вірші стосується божественного Духа, а другий дух стосується людського духу. Нашим людським духом ми можемо поклонятися Богу, мати спільність із Ним і пізнавати Бога, який є Духом.

Отже, як це пов’язано з тим, звідки походить Біблія? Оскільки певні люди мали спільність із Богом у своєму дусі, Святий Дух вів та спонукав їх, щоб записати не свої власні слова, а слова Божі. Писання – це Божі слова, і вони є святими, бо їхнім джерелом є Бог. Вони прийшли до нас від людей, яких спонукав Святий Дух, щоб говорити й писати слова від Бога.

Чому нам важливо знати джерело Біблії

Якщо ми не побачимо, що Сам Бог є джерелом Біблії, що все Писання видихнуте Богом, тоді основа нашого християнського життя буде нестійкою та вразливою. Наша віра твердо спирається на Біблію. Щоб мати впевненість у цій книзі, нам потрібно ясно бачити, що джерелом Біблії є Бог.

В нашому повсякденному оточенні ми спілкуємося з людьми, які не вірять у Бога або не цінують слова Біблії як слова від Бога. На роботі, у школі, на телебаченні, у кіно – майже скрізь, куди ми не глянемо – ми стикаємося з речами й людьми, які можуть підштовхнути нас до сумнівів щодо Біблії, змушуючи нас ставити собі запитання на кшталт: «Чи Біблія надійна?», «Чи все в Біблії правдиве?», «Як я знаю, що Біблія правдива?». І якщо ми не впевнені щодо Біблії, наша віра може похитнутися.

Однак, якщо ми чітко розуміємо, що Бог є джерелом Біблії, ми будемо знати, що її слова заслуговують на довіру, вони правдиві та чисті, тому що Бог заслуговує на довіру, Він – правдивий і чистий. Ми будемо впевнені в достовірності Біблії, а її слова зміцнять нашу віру. Боже Слово може підтримати нас у будь-якій ситуації, скерувати нас до того, щоб знати Бога сьогодні та покладатися на Нього всю вічність.

Оскільки ми знаємо, що Сам Бог є джерелом Писання, ми можемо довіряти Біблії всім серцем, без застережень і сумнівів. Довіряючи Біблії та покладаючись на неї, ми будемо все глибше пізнавати Бога як у цій книзі, так і в нашому житті.

Стаття з сайту “Біблії для Америки”. Українською мовою перекладено з англійської. Публікується з дозволу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху