У чому полягає сутність Біблії

У чому полягає сутність Біблії

Чи знаєте ви, у чому полягає сутність Біблії? Словник визначає сутність як незамінну якість чогось, найважливішу складову цієї речі. Це важливо, оскільки сутність предмета визначає те, як ним користуються. Отже, наше знання сутності Біблії визначає, як ми будемо користуватися нею.

Нам потрібно дивитися глибше

Наприклад, візьмемо апельсин. Коли ми дивимося на апельсин, ми бачимо його круглу форму, помаранчевий колір та гладку текстуру. Всі ці спостереження правильні, але якщо ми не знаємо сутності апельсина, ми можемо використовувати його не за призначенням. Ми можемо гратися з ним, тому що він схожий на м’яч, або можемо використовувати його як елемент декору. Але ми не отримаємо насолоди від сутності апельсина!

Проте тільки-но ми дізнаємося, що сутністю апельсина є його поживний плід і сік, ми поставимося до нього зовсім по-іншому. Ми більше не захочемо з ним гратися чи класти на полицю. Ми захочемо з’їсти його або вичавити сік, щоб насолодитися його сутністю. Так ми отримаємо від апельсина повну користь.

Так само нам потрібно розглянути і Біблію. Коли ми дивимося на її «поверхню», то що ми бачимо? Ми можемо побачити збірку цікавих історій, книгу високої моралі та етики, посібник з релігійних практик чи довідник з доктринального вчення. Але коли ми використовуємо Біблію як збірник оповідань чи посібник, ми не отримуємо від неї повної користі.

Але чому?

Справа в тому, що всі ці речі є в Біблії, але це не те, чим Біблія є. Щоб отримати ту користь від Свого Слова, яку Бог хотів нам дати, нам потрібно побачити сутність, найважливіший елемент, Біблії.

У чому ж полягає сутність Біблії?

Відповідь міститься в Другому посланні до Тимофія 3:16:

«Усе Писання Богом видихнуте…»
Послання до Тимофія 3:16

У цьому вірші не говориться, що все Писання доручено Богом чи навіть передано Богом. Там говориться, що все Писання видихнуте Богом. У першій частині примітки 2 до Богом видихнуте в Перекладі відновлення Нового Завіту пояснюється:

«Це вказує на те, що Писання, Слово Боже, видихнуте Богом. Коли Бог говорить щось, Він це видихає. Ось чому Його слово є Духом (Івана 6:63), або диханням. Таким чином, Писання є втіленням Бога як Духа. Отже, Дух є самою сутністю, суттю Писання».

Дихання і Дух є одним і тим самим словом в оригінальних мовах Біблії. Сказавши, що все Писання видихнуте Богом, апостол Павло вказав, що сутністю Біблії є Дух.

В Євангелії від Івана 6:63 говориться:

«Дух дає життя, а плоть не приносить ніякої користі. Слова, які Я говорю вам, є дух і життя».
Євангеліє від Івана 6:63

Не чорно-білі літери Біблії дають життя, а Дух, який є сутністю цих слів. Щойно ми це усвідомимо, ми будемо приходити до Біблії не просто для того, щоб дізнатися щось нове, а для того, щоб торкнутися в Слові Духа як життєдайної сутності.

Біблія дає нам життя

Як у прикладі з апельсином, так і «поверхня» Біблії може відвернути нашу увагу. Коли це відбувається, ми, ймовірно, користуємося Біблією неправильно і упускаємо життя, яке міститься в Божому Слові.

Проте в Євангелії від Івана 10:10 говориться, що Бог хоче, щоб ми «мали [Його] життя і мали з надлишком». Отже, найважливіше, що ми можемо отримати з Біблії — важливіше за будь-які доктрини, вчення чи історії — це Боже життя.

Боже дихання, Його Дух, дає життя. Хороші вчення не можуть дати нам життя. Етика не може дати нам життя. Лише Дух може дати нам життя, і цей Дух є сутністю Біблії.

Якщо ми побачимо, що Дух є сутністю Біблії, ми змінимо наш підхід. Ми прийдемо до Духа в Слові Божому, і Дух дасть нам життя. Це життя освіжить нас, оживить нас, нагодує і дасть нам зростати в Христі.

Стаття з сайту “Біблії для Америки”. Українською мовою перекладено з англійської. Публікується з дозволу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутити вгору