Як отримати вічне життя? 

Деякі люди думають, що Бог знаходиться десь далеко на небі, а ми внизу на землі, і оскільки Він набагато перевершує нас, Його не цікавить близький зв’язок з нами. Однак, якби ми змогли зняти завісу з наших очей, ми б здивувались тому, що насправді лежить у Нього на серці.

Існують людські уявлення, в які багато з нас вірять. Можливо ви впевнені, що Бог хоче, щоб ми були релігійними і хорошими, або просто творили добро і т. д. Один чоловік якось сказав, що коли ми предстанемо перед Богом, Він поставить на одну чашу вагів наші добрі вчинки, а на іншу – погані. Не можу собі уявити більшого відчуття незахищеності і непередбачуваності, ніж це. І, проте, якщо ми піднімемося вище всіх цих людських стереотипів, ми і уявити не зможемо, наскільки вони здатні нас відвести від тої істини, яку Бог приготував нам. В першому розділі книги Буття Бог відкриває щось дуже важливе: що Він створив нас за Своїм власним образом (Буття 1:26). Рукавичка створюється за образом руки, щоб рука змогла увійти в неї і заповнити її. Так само і людина створена за образом і подобою Бога. Навіщо? Щоб Бог зміг увійти в нас і наповнити нас Собою як вічним життям у найглибшій частині. Ви можете не вірити в це, але є підтвердження у Бутті 3:22: …Тож тепер, аби лишень він не простягнув своєї руки, і не взяв ще й з дерева життя, не спожив, і не став жити вічно.

Яка ж суть цього вірша? В Едемському саду було два різних дерева. Хоча у Адама і Єви був вибір, Бог наказав їм не їсти від дерева добра і зла. Бог хотів, щоб Адам їв лише з дерева життя, яке було символом Бога, що приходить як життя для людини. Сатана, знаючи це все, хотів обманути Адама і Єву, щоб вони з’їли з дерева смерті. В результаті гріх увійшов в людину і смерть увійшла через гріх. Тоді Бог закрив доступ до дерева життя. Він поставив херувима та  вогняний меч, для охорони шляху до дерева життя (Буття 3:24). Херувим означає Божу славу, а меч означає Божу праведність.

Для того, щоб впоратися з почуттям провини і сорому через свою провину, Адам і Єва розробили план: сховатися в саду та одягнутися, вкрившись листям смоковниці. Однак у Бога була інша думка та інший спосіб їх «покрити». Бог зробив щось незабутнє для них: Він убив тварину (швидше за все ягня) і покрив Адама та Єву шкурами тварини. Чому Бог вважав за краще це, аніж покриття листям смоковниці? Це дуже важливе питання. Відповідь полягає в тому, що Бог задовольняв вимоги Своєї праведності. В очах Бога без пролиття крові не може бути прощення гріхів. Тварина взяла на себе гріхи Адама та Єви і зайняла їхнє місце, коли Бог чинив праведний суд. Його праведний суд упав на тварину, щоб звільнити сторону, яка завинила. Суд упав на одного, щоб визволити іншого.

Будучи навчені своїми батьками, Адамом і Євою, Каїн та Авель теж постали перед вибором. Каїн пішов шляхом утвердження своєї власної праведності через приношення фруктів та овочів, що походили від його праці; так він спробував знайти прийняття і схвалення перед Богом. Через це його приношення було відкинуто Богом. Як багато хто сьогодні намагається утвердити власну праведність своїми «справами»? Це можуть бути «добрі справи» чи «релігійні справи». І знову, без пролиття крові немає прощення. В Божих очах принесення Авеля вирішило питання з його власними гріхами, тому що замість Авеля померла тварина. У такий спосіб, Божа праведність була задоволена. Ось чому і ось як жертва Авеля принесла Богові радість.

Всі принесені в жертву тварини, від Авеля до Мойсея, навіть до днів царя Соломона (в Храмі), були передзображеннями майбутньої унікальної жертви, якою є Христос. Важливо зауважити, що під час Пасхи, в дні Мойсея, кров була нанесена на одвірки дверей, на їх зовнішній частині. Єврейський народ всередині будинку був пощаджений не тому, що це був єврейський народ, а тому, що зовні на дверях була кров, яку міг побачити Бог. Бо, коли Бог бачив кров, Він проходив повз вхід до цього дому. Ті, хто перебували всередині будинку, були врятовані від губителя (див. Вихід 12:23).

Христос був принесений за наші гріхи як справжній Агнець Божий у день Пасхи. Він пролив кров за наші гріхи, щоб ми були вільні від Божого праведного суду. Чи була застосована до вас кров Агнця (Ісуса)? Не потрібно намагатися досягти певного рівня прийнятності перед Богом поза Христом. Бог забезпечив для вас Христа, щоб пробачити вам гріхи і одягнути вас у праведність. Бог зробив все для вас, щоб вам не потрібно було намагатися догодити Богу і бути виправданим перед Ним. Ісус Христос уже догодив Богові через Його замісну смерть. Праведний помер за неправедних, щоб привести нас до Бога.

Воскресивши Христа з мертвих, Бог показав, що Він прийняв зроблене Христом. У Своєму воскресінні Христос став життєдайним Духом. Він навіть сказав: Я ж прийшов, щоб ви мали життя і щоб над міру мали (Івана 10:10). Грецьке слово, використане для слова «життя», тут означає вічне життя. Коли приймають Христа, приймають те, що Бог бажає нам дати: і прощення гріхів, і вічне життя одночасно! Бог не хоче, щоб ви залишалися відокремленими від Нього! Ви можете отримати ці дари – прощення гріхів і вічне життя Бога – зараз.

Помоліться, будь ласка, вголос з відкритим серцем: «Дорогий Господи Ісусе, дякую, що Ти помер за мої гріхи і пролив Свою кров за мене. Я відкриваю своє серце, щоб прийняти Тебе як мого Господа та Викупителя. Наповни моє єство Божим життям. Амінь».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху