Звідки у Всесвіті взялося зло – частина 1

У статті Глибинна причина війни, ми говорили про те, що в людину увійшла зла природа, яка змінила людину, зіпсувавши її. І замість того, щоб жити для Бога, людина стала жити так, як їй заманеться. Людина стала заручником цієї злої природи. Можливо у вас виникає логічне запитання: Звідки ж взялася ця зла природа у всесвіті?

Ось що Біблія розповідає про це, хоча це і не є основною темою цієї книги. В ній розповідається про першоджерело зла. Бог не є автором зла, навпаки, Він створив людину, щоб та перемогла зло. Бог довірив людині володарювання на Землі (Буття 1:26 – Нарешті сказав Бог: Створімо людину за Нашим образом й за Нашою подобою, та нехай люди панують над рибами морськими, птахами небесними, худобою, і над усією землею, та над усіма плазунами, що повзають по землі). Людина повинна була панувати на Землі та звільнити її від Божого ворога.

Бог не є автором зла, навпаки, Він створив людину, щоб та перемогла зло. Бог довірив людині володорювання на Землі.

Важливо відмітити, що створюючи людину, Бог наділив її правом вибору. Тобто Бог не хотів, щоб людина була роботом. Так само і янголи мали свободу вибору. Вони були створені для того, щоб служити Богу. В тому, що людина та янголи були створені з правом вибору, ми бачимо велич Бога. Але, ще до створення людини, один із янголів обрав шлях протистояння Богу. Ми не знаємо, коли почалось це протистояння. Але ми знаємо про першопричину цього протистояння. Цього янгола звали Люцифер (бук. рання зоря, яка сходить на світанку). В книзі пророка Єзекіїля 28:13 говориться: Ти перебував в Едемі, в Божому раю. Твій одяг прикрашало усяке коштовне каміння… а внизу майстерно зроблені золоті бубонці, що видавали мелодію сопілки, – все було виготовлене в день твого створення. Цей вірш наводить на думку, що цей янгол повинен був керувати хвалою Творцеві у Всесвітті. Бог створив його, щоб той звеличував Божу святість та Боже ім’я у Всесвіті.

Люди та янголи були створені зі свободою вибору. В цьому ми бачимо велич Бога. Він не створив роботів.

Але в Єзекіїля 28:15 говориться: Ти був бездоганним на своїх дорогах… аж доки в тобі не було знайдено беззаконня. Пророк Ісая пояснює, у чому полягає це беззаконня в Іс. 14:13-14: Але ж ти говорив у своєму серці: Підіймуся на небо, вище Божих зірок поставлю свій престол, сяду на Горі Зборів, – на далекій північній горі; підіймуся понад високі хмари, уподібнюсь Всевишньому! Тобто цей янгол захотів бути таким самим як Бог.

Ця думка і стала першим гріхом у Всесвіті, після якого відбулась дія, а саме: Люцифер почав протистояти Богу, він став Сатаною, тобто противником Бога. В цьому протистоянні за ним послідували деякі янголи. Цікаво, але Бог не знищив його одразу і навіть дозволив йому діяти в певних межах. Сферою його панування стала земна атмосфера, ворог Божий був скинутий з небес. Він вже не міг бути там, де Божа святість. В результаті Земля стала пуста і невпорядкована. Хаос поглинув Землю.

В таких початкові умови опинилася людина, яку створив Бог. (Створена Богом людина опинилася одразу посеред цього протистояння між Богом і Сатаною.) Людина була поставлена перед вибором. Із третього розділу Буття, ми знаємо, що людина обрала не Бога. Це призвело до того, що зла природа потрапила в людину і почала розповсюджуватися через людину…

Читайте продовження за посиланням 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху