Як отримувати життя з Божого Слова

У попередній публікації ми обговорювали, наскільки важливо знати, що сутністю Біблії є Дух. Оскільки в Євангелії від Івана 6:63 сказано, що лише Дух може дати життя, то для того, щоб отримати життя з Біблії, нам потрібно контактувати з Духом у Божому Слові. Отримавши життя, ми будемо духовно живитися, і завдяки цьому живленню ми будемо зростати в Христі. Тож можливість отримувати життя з Біблії є надзвичайно важливою для нашого християнського життя.

Як ми отримуємо життя з Біблії?

Друге послання до Тимофія 3:16 говорить нам:

«Усе Писання Богом видихнуте і корисне для навчання, для викривання, для виправляння, для наставляння в праведності».

Як ми бачили раніше, це ключовий вірш, який відкриває нам сутність Біблії. Давайте знову подивимося на примітку 2 про Богом видихнуте у Перекладі відновлення Нового Завіту, звернувши особливу увагу на другу частину:

«Це вказує на те, що Писання, Слово Боже, видихнуте Богом. Коли Бог говорить щось, Він це видихає. Ось чому Його слово є Духом (Івана 6:63), або диханням. Таким чином, Писання є втіленням Бога як Духа. Отже, Дух є самою сутністю, суттю Писання, так само як фосфор є найсуттєвішою речовиною в сірниках. Ми повинні «чиркнути» Дух Писання нашим духом, щоб запалати божественним вогнем.»

Отже, щоб отримати життя від читання Біблії, ми повинні використовувати свій дух, щоб контактувати з Духом у Слові. Як сказано в примітці, нам потрібно «чиркнути» Дух Писання нашим духом, щоб запалати божественним вогнем. Але що це означає?

Корисна ілюстрація

Давайте докладніше розглянемо порівняння в примітці та поговоримо про те, як запалюється сірник.
Головка сірника зроблена з фосфору. Тепло, що утворюється під час тертя, запалює цю високоактивну хімічну речовину, коли сірник чиркає шорстку поверхню. Якщо ми чиркнемо сірником по светру, траві чи пластиковій пляшці, нічого не станеться, оскільки жодна з них не є відповідною поверхнею. Але коли ми чиркнемо сірником по шорсткому каменю, він одразу спалахне.
Отже, щоб розпалити вогонь, нам потрібні дві речі: сам сірник і відповідна поверхня, по якій можна чиркнути.

Використовувати наш дух, щоб контактувати з Духом у Слові

Ілюстрація із сірником, яким чиркають по відповідній поверхні, допомагає нам побачити, як запалати божественним вогнем, що прихований в Божому Слові. Для цього нам також потрібні дві речі: Біблія (сірник) поза нами, і наш людський дух (відповідна поверхня) в нас.

Якщо ми прийдемо до Слова Божого і лише вправлятимемо свій розум, щоб зрозуміти його, не буде ані спалаху, ані вогню. Ми упустимо Духа в Слові. Писанням потрібно «чиркнути» по відповідній поверхні, щоб відбулося займання. Відповідна поверхня – це не наш аналітичний розум чи наші мінливі почуття; це наш людський дух.

Але як саме ми використовуємо наш дух, щоб контактувати з Духом у Слові?

Вправляти наш дух за допомогою молитви

З фізичної точки зору, найкращий спосіб вправляти наші ноги – це ходити. З духовної точки зору, найкращий спосіб вправляти наш дух – це молитися. Коли ми читаємо Біблію з молитвою, ми використовуємо наш дух. Коли ми, молячись, використовуємо наш дух, ми контактуємо з Духом у записаному Слові Божому.

Ще до того, як ми почнемо читати Біблію, ми можемо помолитися такою простою молитвою: «Господи Ісусе, я хочу торкнутися Твого Духа у Твоєму Слові. Господи, я не хочу просто читати чорно-білі букви в Біблії. Я хочу прийняти Тебе як життя з Твого Слова». Така молитва має велике значення, оскільки ми вчимося вправляти свій дух, коли звертаємося до Біблії.

Потім, читаючи Його Слово, ми можемо продовжувати молитися, використовуючи слова Біблії як нашу молитву. Ми можемо використовувати ці слова, щоб хвалити, дякувати і поклонятися Господу.

Як молитися Словом Божим

Як приклад того, як молитися Словом Божим, давайте використаємо вірш з Євангелія від Івана 10:11:

«Я – добрий Пастир; добрий Пастир кладе своє життя за овець».

Ми можемо використати слова цього вірша, щоб помолитися приблизно так: «Господи Ісусе, я хвалю Тебе, що Ти є добрим Пастирем. Я дуже радий, що Ти мій Пастир. Дякую Тобі, Господи, що зробив мене однією зі Своїх овець. Господи, дякую Тобі, що поклав за мене Своє життя!».

Ми можемо молитися Господу, використовуючи Його слова, слова з Біблії, як нашу молитву. Коли ми молимося Біблією, ми використовуємо наш людський дух і контактуємо з Духом у Слові Божому. Завдяки цьому Слово передає нам Духа, який дає життя. Ми переживаємо те, про що Господь сказав в Євангелії від Івана 6:63: «Слова, які Я говорю вам, є дух і життя».

Це життя живить наш дух, задовольняє наш внутрішній голод за Богом і напуває нашу спраглу душу. І так само, як дитина росте фізично, отримуючи годування, ми переживаємо духовне зростання в нашому християнському житті, живлячись Духом у Слові Божому.

Отримувати життя з Божого Слова

Усвідомлення того, що Дух є сутністю Біблії, змінить наш підхід до Божого Слова. Ми більше не будемо дивитися на Слово Боже просто як на книгу повчань чи зовнішнє скерування щодо того, як жити. Ми не будемо приходити до Слова Божого, використовуючи лише свій розум. Натомість ми будемо вправляти свій дух у молитві, щоб контактувати з Духом у Слові. Ми будемо приходити до Біблії, щоб отримати життя з Божого Слова.

Стаття з сайту “Біблії для Америки”. Українською мовою перекладено з англійської. Публікується з дозволу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху