Що є темою Біблії 

В одній з попередніх статей ми розглянули наш підхід до Біблії, підхід, який відкриває суть Біблії. В іншій статті наша довіра до Божого Слова була зміцнена, коли ми побачили його джерело. Тепер ми розглянемо зміст Біблії та її зосередження.

Біблія складається з двох розділів: Старого Завіту та Нового Завіту, а це ­– шістдесят шість книг і багато розділів. Маючи так багато матеріалу, на чому нам потрібно зосередитися під час читання Біблії?

Про що взагалі йдеться в Біблії?

Щоб дізнатися про що книга, ви зазвичай можете поглянути на її зміст для підказки.

Але це насправді не спрацює з Біблією. Коли ви поглянете на її зміст, ви побачите список із шістдесяти шести книг. Але цей список мало що скаже вам про тему Біблії.

Отже, від змісту ви можете перейти до короткого огляду: погортати сторінки, щоб відчути зміст Біблії. Ви побачите багато цікавих, хвилюючих, зворушливих, навіть розпачливих історій. Ви знайдете надихаючу поезію в Псалмах і стикнетеся зі складними для розуміння уривками в книгах пророків. І це тільки Старий Завіт.

Продовжуючи, ви можете швидко проглянути Новий Завіт і знайти розповіді про Ісуса Христа, історії перших апостолів, листи до різних людей і, нарешті, таємничу останню книгу – Об’явлення.

Після короткої екскурсії ви можете запитати себе: на чому зосереджена основна увага Біблії? Про що насправді йдеться в Біблії?

Розпливчаста відповідь

Запитання: «про що йдеться в Біблії?» може здатися дивним. Зрештою, навіть люди, які ніколи не читали Біблію, мабуть, мають уявлення, що це книга про Бога. І загалом це правда.

Але якщо ми як віруючі також говоримо: «Біблія розповідає про Бога», що саме ми маємо на увазі?

Що говорить нам Біблія

Сама Біблія говорить нам про те, що є її основною темою. Розгляньмо кілька віршів:

  1. Євангеліє від Матвія 1:1

«Книга родоводу Ісуса Христа, Сина Давидового, Сина Авраамового».

Ці вступні слова Нового Завіту одразу вказують нам на те, що темою Нового Завіту є не річ або подія, а чудова Особа, Ісус Христос.

Ісус Христос – це істинний і живий Бог, який став справжньою людиною. Він прийшов, щоб здійснити викуплення за нас і дати нам Своє вічне життя. Завдяки зростанню Його життя в нас ми стаємо Його вираженням, щоб здійснити Його задум.

Отже, темою Нового Завіту є Ісус Христос. А як щодо Старого Завіту? Про що йдеться в Старому Завіті?

2. Євангеліє від Луки 24:44

«Має збутися все написане про Мене і в Законі Мойсея, і в Пророків, і в Псалмах!»

Ці слова Господь Ісус сказав Своїм учням після того, як був розіп’ятий і воскрес. Чому Він згадав Закон Мойсея, Пророків і Псалми? Примітка до цього вірша у Перекладі відновлення Нового Завіту дуже корисна:

«Закон Мойсея, Пророки та Псалми є трьома розділами Старого Завіту, тобто «всі Писання» (в. 27). Сказане тут Спасителем слово відкриває, що весь Старий Завіт є об’явленням про Нього і що Він є його центром і змістом».

Зверніть увагу на слова про Мене в цьому вірші. Хоча ми не бачимо імені Ісус Христос у Старому Завіті, Господь каже нам, що насправді Він є темою і змістом Старого Завіту.

У Старому Завіті прихід Христа відкривається через багато історій, пророцтв, прообразів, передзображень і тіней. А в Новому Завіті Христос приходить як здійснення всього того, що було відкрито про Нього в Старому Завіті.

Отже, як Старий Завіт, так і Новий Завіт відкривають Ісуса Христа. Ісус Христос є центром і змістом усіх Святих Писань.

3. Книга Об’явлення 22:21

«Благодать Господа Ісуса з усіма святими. Амінь».

Це останній вірш Нового Завіту. Тут ми знову бачимо ім’я Ісус. Ісус – це перше ім’я, яке згадується в Новому Завіті, а також останнє згадане ім’я. За першим і останнім віршами Нового Завіту – Мт. 1:1 та Об. 22:21 – ми бачимо, що його центром і основним змістом є чудова Особа, Ісус Христос.

Об’явлення 22:21 – це не просто останній вірш Нового Завіту. Це також останнє слово всієї Біблії. Останнє слово Біблії стосується Господа Ісуса, а не багатьох інших речей. Отже, у всіх шістдесяти шести книгах від початку до кінця Ісус Христос є темою Біблії. Ісус Христос ­– ось відповідь на запитання: про що йдеться в Біблії?

Зосередитися на основній темі

Нам, як віруючим, потрібно мати більше, ніж просто туманне або загальне уявлення, що Біблія – це книга про Бога. Цей вічний Бог свого часу став людиною, Ісусом Христом. Біблія рясніє подробицями про Ісуса – про Його природу, Його життя, Його звершення, Його спасіння. Старий і Новий Завіти наповнені об’явленнями про Нього!Якщо ми усвідомимо, що вся Біблія зосереджена на Христі як на основній темі та змісті, тоді ми, звертаючись до Божого Слова, також будемо зосереджені на Ньому. Замість того, щоб відволікатися від Христа серед усіх історій і менш важливих речей у Біблії, ми будемо активно шукати Його в Слові. Тоді ми відкриємо для себе як у Старому Завіті, так і в Новому Завіті багатства Христа, які будуть так ясно видимі для нас і так підходити до нашої ситуації. Наша оцінка нашого дорогого Господа Ісуса зросте, коли ми дізнаємося, який Він чудовий у Слові Божому.

1 коментар до “Що є темою Біблії ”

  1. Все залежить від того, з яким наміром мы приходимо до Біблії. Якщо наше серце відкрите для Бога, то ми почуємо, побачимо і знайдемо на її сторінках цю чудову особу – Ісуса Христа. І ми зрозуміємо, що Він є те що нам потрібно і те що ми шукали все своє життя.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху